fbpx

Porselen Laminalar Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Paylaş:

1 ) Porselen laminalar takıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Lamina porselenlerin dişlere yapıştırılmasının ardından, dişleriniz ile doğal bir şekilde kaynaşan bir yapı meydana gelecektir. Ancak gene de laminaların herhangi bir zarar görmemesi için, sert gıdaları çiğnememeye, tırnak yememeye, diş gıcırdatmamaya, kalem gibi sert cisimleri ısırmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda 6 aylık rutin bir şekilde diş doktoru ziyaretlerini de gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin.

Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise;

Porselen lamina için olan ağız bakımı tavsiyeleri, doğal dişleri olanlar ile aynıdır. Günde 2 defa etkin dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Diş fırçası 45 derecelik eğim ile tutularak, 7 veya 8 dairesel hareket ile beraber diş ve dişeti sınırında masaj hareketi uygulanarak fırçalanmalıdır. Bu esnada dillerin de fırçalanması ihmal edilmemelidir.

  • Diş ipi uygulaması gün içerisinde 1 defa yapılmalıdır.
  • İnce ara yüz fırçası, günde 1 defa uygulanmalıdır.
  • Kabuklu kuru yemişlerin, kabuklarının dişler ile kırılmasından kaçılmalıdır.

2 ) Porselen laminaların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Porselen laminaların bakımları, doğal dişler ile aynı şeklide yapılır. Hastaların iyi bir ağız bakımı uygulamaları ile beraber, çok uzun yıllarca kullanılabilmesi mümkündür. Bütün insanların güzel bir gülümsemeye ihtiyacı vardır. Güzel bir gülümsemenin gerçekleşebilmesi için, diş dokusunda çok fazla operasyon yapmadan uygulanan estetik ve uzun ömürlü olan restorasyonlardır.


www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez
Paylaş:
Benzer Yazılar