fbpx
 

Porselen Kron Köprü | Dentaluna Group Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin sonra üzerini kaplayan seramik ve ya metal restorasyona kuron adı verilmektedir.

Halk arasında kaplama veya takma diş olarak adlandırılan kaplama dişler (protez) çeşitli nedenlerle crown kaybedilmiş dişlerin yerine ya da estetik bozuklukların giderilmesi için, kişinin çiğneme, konuşma fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi için yapılan yapay dişlerdir.

Porselen kaplama uygulamalarındaki amaç kişinin yüzü ile uyumlu, doğala en yakın çiğneme ve konuşma işlevini yerine getirebilecek yapay dişler yapmaktır.

Aynı zamanda diş kayıplarında köprü olarak kullanılırlar. Şekilleri bozuk ve renklenmiş dişlerin kozmetik düzenlemeleri için de ortodonti tedavisine alternatif olarak kullanılabilirler.

Kuronların ömürleri yaklaşık olarak 10 yıl olsa da çok daha uzun süre ağızda başarı ile kalabilmektedirler.
Porselen Köprü; Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin küçültülüp, bunlara gelen özel kaplamalardan destek alınılarak ara boşlukların doldurulması için hazırlanan restorasyonlara köprü adı verilmektedir.Diş kaybı ağzımızda birçok değişikliğe neden olmaktadır. Diş kaybının olduğu bölgede komşu dişler boşluğa doğru hareket etmeye başlarlar. Bu bölgede dişeti çekilmesi ve kemik kaybı meydana gelir. Estetik görünüm bozulur ve çiğneme fonksiyonunda sorunlar yaşanır. Tüm bunları engellemek için diş kaybı olan bölgeye implant veya köprü restorasyonu uygulanmalıdır.
Kronlar metal destekli yada full porselen olabilirler. Sizin için en uygun malzemeyi seçerken, hem görüntü hem de işlev göz önünde bulundurulur. Diş yerleşimi, diş eti dokusunun konumu, gülümsediğinizde görünen dişlerinizin miktarı, dişlerinizdeki renklenmeler ve dişlerinin fonksiyonları göz önünde tutularak karar verilir.


www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez
Dentaluna

Vizyonumuz, hastalarımıza güven, iş kalitesi ve istisnai hasta bakımı üzerine kurulu, ömür boyu sürecek bir ilişkiyi teşvik edecek bir diş deneyimi sunmaktır.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Bizi sosyal medyadan takip ederek tüm gelişmelerimizden haberdar olun.

Copyright 2021 | www.dentaluna.com | Tüm Haklar Saklıdır.

Bağlan
💬 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?