Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Mükemmel Gülüşe Sahip Olun!

Laminate Porselenler

LAMİNATE PORSELENLER
Gülümsemenizdeki küçük bir değişiklik bile, psikolojiniz, insan ilişkileriniz ve hatta sosyal statünüzde önemli değişikliklere yol açabilecektir. Laminate Porselenler kendi dişlerinizi koruyarak dişlerin ön yüzlerine yapılan, yaprak şeklinde ince porselen kaplamalardır. Mikron düzeyinde ince olan laminalar dişin fazla aşındırma yapılmadan hazırlanmasını sağlar.
Duruma göre 3 veya 7 gün içerisinde tedavi tamamlanır. Dişe yapışması kimyasal adesiv olduğu için çok dayanıklıdır , renk değişikliği ve aşınma olmaz. Dişi koruyucu estetik bir tedavi şeklidir.
Laminat kaplama (dental veneer) nedir?
Laminate kaplamalar temel olarak, renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yapılabilirler. Başlıca uygulama alanları şu şekilde özetlenebilir:
 Renklenmelerde, bleaching (diş beyazlatma) gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, florid vb. renkleşmelerde, kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında.
 
 Ayrık dişleri birleştirmede (diastema kapama),
 
 Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda,
 
 Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,
 
 Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak) mükemmele yakın kozmetik bir alternatif olabilir.
Laminatlar uzun ömürlü müdür? Dayanıklı mıdır?
Laminatlar iyi bir ağız bakımıyla yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Çünkü diğer adeziv sistemlerden (bonding) daha üstün özelliklere sahip porselenden imal edilmişlerdir. Lekelenme ve aşınmaya karşı daha dirençlidirler. Ömürlerini uzatmak için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Ayrıca, çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmak gerekir.
Laminate veneer’in avantajları nelerdir?
Çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize bu metotla doğal bir güzellik kazandırmak mümkündür. Daha önceleri bu gibi olumsuz durumlarda dolgular ve tam kaplamalar tek çözüm iken günümüzde laminat tedavisi gibi yeni alternatifler mevcuttur.
             

Bu yeni uygulamanın avantajları;
 Dişinizde sadece, tırnak genişliğinde bir yuva açılması (ki bu da her zaman
gerekmeyebilir) yeterlidir,
 
 Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilirler.
 
 Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan istediğinizin estetik özelliklere sahip olması sadece laminate veneer ile mümkündür. Diş üzerinde ya hiç bir değişiklik yapılmaz ya da az bir düzeltme ile sonucun daha mükemmel olması sağlanabilir. Zaten diş üzerinden kaldırılan miktar 0,3-0,7 mmile sınırlı oluyor. Böylece hiç bir dişin kesilmesine (küçültülmesine) gerek kalmıyor.
 
 Görünümünden memnun olmadığınız dişlerinizin bir kopyası elde edilerek üzerinde bir tasarım yapılabilir. yani dişlerinize hiç bir müdahalede bulunmadan önce dişlerinizde oluşturulacak değişikliği size gösterebiliyoruz.
 
 Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
 
 Aşınmaya karşı direnci yüksektir.

www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez

İdeal Tedavi

Doğru Teşhis / Doğru Tedavi

Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile Gülüşünüze Değer Katın.

Ana amacımız hastalarımıza beklentilerinin de üzerinde bütünsel, koruyucu ve holistik yaklaşımla ağız ve diş sağlığı hizmeti sağlayarak , aile sıcaklığı ile güvene dayalı ilişkileri kurmaktır.

 

Bizim ile iletişime geçin

Gülüşünüz için

Hizmetlerimiz konusunda tutkumuz artarak devam ediyor. Hastalarımızın diş tedavileri ve Gülüş estetiği konusunda alabilecekleri en iyi hizmeti sunuyoruz.

Back
0 542 743 72 78
WhatsApp
Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Bize Ulaşın

Randevu veya bilgi için bize ulaşın