1972 Elazığ doğumlu olan Arzu Yalnız Zogun ilköğrenimini Mersin Cumhuriyet ilkokulunda, orta öğrenimini MEV. Özel Toros Kolejinde tamamlayıp 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Sırasıyla Acıbadem Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde 5 yıl ve Cosmodent Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezinde 6 yıl çalışmıştır. 2000 yılından beri kendi muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Yurt dışında özellikle Fransa ve İsviçrede İmplantoloji alanında çalışmalara katılmış olan doktorumuz, her yıl implantoloji ve Estetik Diş Hekimliği alanlarındaki yenilikler üzerine yapılan kongrelere katılmaktadır. Diş hekimliğinde önemli bir yere sahip, EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) ve OSSADER (OsseoIntegrasyon Akademisi Derneği) üyelikleri bulunan Arzu Yalnız iyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir. Dr. Arzu Yalnız Zogun, Yurtdışında Botox, Dermal Filler, Dolgu, Yüz Tasarımı İle İlgili Eğitimler almıştır. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Bu sitede sizlerle dişhekimliği ile ilgili vizyonumu paylaşmak istiyorum. Dişhekimliğini, herşeyden önce insana hizmet imkanı olarak görüyorum. Mesleğimi çok seviyorum. Ömrüm oldukça, sağlığım elverdiği sürece bu hizmeti sunabilmeyi umuyorum. Benim için dişhekimliği, tıp bilimi ile sanatın ortak alanı. İçinde insan ilişkilerinin de önemli bir yer tuttuğu çok yönlü bir uğraş. Ben daima hastalarımla, onları daha iyi tanımak ve daha iyi hizmet vermek için yakın ilişkiler kurarım. Bu pozitif yaklaşım her zaman iyi sonuçlara zemin hazırlar, ve neticede hastalarmın güzel gülüşlerini görmek benim için en büyük mükafat olur. İşine aşkla bağlı her insan gibi işimi işten ziyade, yaşamı tarzım olarak görüyorum.

Bu sitede sizlere de işimle ilgili faydalı bilgiler vermeyi ümit ediyorum.