Dr. Arzu Yalnız Zogun Basın Bülteni

Paylaş:

B A S I N   B Ü L T E N İ

Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği; Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Arzu Yalnız Zogun, Sağlık Turizminde; “İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği” alanındaki üstün başarıları ile adından söz ettiriyor. “

Sağlık Turizm ile ilgili global arenada, uluslararası partnerliklerinin olduğu Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı PolikliniğiYönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun, “İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği” alanındaki eğitmen statüsü ile sektörde fark yaratıyor.

Fransa, İtalya ve İsviçre başta olmak üzere; önemli ülke ve sağlık heyetleri ile başta “İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği, Bütüncül ve Holistik Estetik” alanlarındaki yenilikler üzerine yapılan kongrelere katılarak, ülkemize katma değeri yüksek eğitim biçimleri sunuyor.  Aynı zamanda; Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden gelen Diş Hekimlerine kendi alanında eğitmenlik yapan Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun, Türkiye’yi yurtdışında da temsil ediyor.

Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun sağlık turizmindeki inovasyon ve teknolojik yeniliklerin beraberinde geldiği Bütüncül ve Holistik Estetik bakış açısıyla kişiye özel ve üst segment hedef kitlesi ile hem sağlık hem de turizm sektöründeki tüm paydaşları ülkemize katma değer sağlıyor. Ülkemizde sağlık turizminin ivme kazanması için alt yapı oluşturan ve Avrupa, Amerika ve Arap  ülkelerinde partnerler ile ilerleyen Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun yakın zamanda gerçekleştirmeyi projeleri ile adından söz ettirmeyi planlıyor.

Yürüttüğü hizmet ve faaliyetlerinin yanı sıra; uzun yıllardır sosyal sorumluluk ve duyarlılık projelerinde gönüllü yer alan ve STK’lara destekleri ile tanınan Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun, yakın zamanda CVK Park Bosphorus Hotel’de Mehmetçik Vakfı yararına düzenlenen, C Majör İş’ten Sesler Korosu’nda solo performansı ile de Şehit Ailelerimizin ve Mehmetçiklerimizin yanında oldu.

Sektördeki başarılarını sosyal sorumluluk, farkındalık ve duyarlılık projeleri ile destekleyen Diş Hekimi Zogun 2018 yılında gerçekleştireceği nitelikli projeleri ve global arenadaki gücü ile sektöründe lider adımlar ile ilerlemeye devam ediyor.  

Diş Hekimi ARZU YALNIZ ZOGUN Hakkında;

1972 Elazığ doğumlu olan Arzu Yalnız Zogun ilköğrenimini Mersin Cumhuriyet ilkokulunda, orta öğrenimini MEV. Özel Toros Koleji’nde tamamlayıp, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sırasıyla Acıbadem Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde 5 yıl, Cosmodent Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi’nde ise 6 yıl çalışmıştır. 2000 yılından bu yana Nişantaşı’nda kendisine ait olan Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde hizmet ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversite masterını İtalya’da tamamlayan Zogun, Fransa ve İsviçre’de ise; önemli heyetler ile İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği ve Bütüncül ve Holistik Estetik alanlarındaki yenilikler üzerine yapılan kongrelere katılmıştır.

Buna paralel yine yurt dışında; İmplantoloji, Gülüş ve Yüz Tasarımı ve Yüz Estetiği ile ilgili önemli eğitimlerini de tamamlamış, sektörde marka değerine sahip kişiliği ile adından söz ettirmektedir. Zogun aynı zamanda; yurt dışından gelen Diş Hekimlerine de İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği alanında eğitmenlik yapmaktadır.

Sağlık Turizm ile global arenada uluslararası partnerliklerinin olduğu Zogun; Türkiye’deki Sağlık Turizm Dernekleri’nde ve OTSAD sağlık komitelerine katkılarda bulunmaktadır. EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) ve OSSADER (OsseoIntegrasyon Akademisi Derneği) üyelikleri bulunan Arzu Yalnız Zogun; 10 yılı aşkın süredir, sosyal sorumluluk, farkındalık ve duyarlılık projelerinde yer alarak topluma kazanım sağlamaktadır. Common Purpose (Ortak İdealler Derneği) Üyesi olan ve belirli Sivil Toplum Kuruluşları arasında üyelikleri bulunan Zogun; Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ve  Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının bulunduğu C Majör İş’ten Sesler Korusu’nda aktif olarak yer almaktadır. Yanı sıra AÇEV, TEGV, Down Sendromu Dernekleri ve benzeri bir çok STK’ya gönüllü destek vermektedir.   

Birçok kişisel gelişim, NLP ve Hipnoz Eğitimleri alan Zogun, iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir. Zogun, hobileri arasında yer alan resim çalışmaları ile de Suluboya Teknikleri alanında Resim Sergisi açmıştır, kendisi Çukurova Yıldızlar Basket Takımı’nda da yer alacak basketbola olan merakı halen devam etmektedir.

Paylaş:
Benzer Yazılar