Mükemmel Gülüşe Sahip Olun!

Dijital Ortodonti

Dijital Ortodonti

Dijital Ortodonti

Dijital diş hekimliği ortodonti alanında da kullanılmaktadır.

Ölçü alınması ve modelleme:

Ortodontik tedavi öncesi hem arşiv amaçlı hem de tedavi planının oluşturulabilmesi için hastalarımızdan alt ve üst çenelerin alçı modelleri yapılıyordu. Dijital diş hekimliği ile artık bu modeller, 3 boyutlu tarama ile sanal ortamda elde edilmektedir.  Büyük metal kaşıklar kullanılmadığından özellikle öğürme refleksi olan kişiler tercih etmektedir.

Invisalign veya şeffaf plaklarla yapılan tedaviler:

Invisalign tedavisi; diş teli kullanılmadan yapılan ortodontik tedaviler tam anlamıyla dijital diş hekimliğinin bir ürünüdür. Dijital tarama ile alınan çenelerin ölçüleri  yurt dışındaki laboratuvarlara ulaştırılabilmektedir. Invisalign tedavi planlaması tamamen dijital sistem üzerinden yapılmakta olup, şeffaf plaklar 3 boyutlu yazıcılar ile oluşturulan modellerden elde edilmektedir. Bu sayede gerek yurt dışı gerek yurt içi laboratuvarlarına erişim sağlanabilmektedir.

 

Incognito tedavisi (Lingual ortodonti)

Incognito tedavisi; yurt dışında bulunan laboratuvarlara 3 boyutlu tarama sistemi ile dakikalar içerinde ulaşılmakta olup, lingual ortodonti tedavisinde malzemelerinin gelme süresini hızlandırma hedeflenir.

 

Ortodontik Dijital Arşiv

Ortodontik tedaviniz bittikten sonra çiğneme işlemi yapan arka dişleriniz yaklaşık 6 ay kadar daha kapanışın oturması için hareket edebilir. 6 aydan sonra alt ve üst çenelerin üç boyutlu taraması yapılır ve arşivlenir. 6 ay sonundaki ortodontik tedavi sonrasında dişlerde tekrar bir bozulma hareketi görünür ise arşivde bulunan modellerin üzerine şeffaf plaklar üretilir ve diş teli kullanmadan bozulan dişler tekrar tedavi sonrasındaki pozisyonlarına getirilir.

Dolphin 3D Dijital Cerrahi

Ortognatik çene ameliyatlarında kullanılan bu program sayesinde alt ve üst çenelerin ameliyatı  sanal ortamda 3 boyutlu olarak yapılmaktadır. Sanal ortamda yapılan ortognatik cerrahi sonuçları hayata geçirilir. Bu sayede hassas ölçümler ve tedavi planlamaları yapılabilmektedir.