Mükemmel Gülüşe Sahip Olun!

Dijital Diş Hekimliği

1.Dijital Tarama (Ölçü Alımı)

2.Dijital Diş Üretimi

3.Porselen Dişler

Geleneksel diş hekimliğinde protez, kaplama, dolgu gibi işlemlerde diş ve çene ölçüleri metal kaşıkların içindeki hamurlar ile alınır. Bu yöntem hastalarda öğürme refleksini tetikleyebileceği gibi alınan ölçünün de her zaman doğru sonuçlar vermemesine neden olur. Dijital diş hekimliğinde optik bir kamera ile dişler taranır ve 3 boyutlu olarak bilgisayar ortamına aktarılarak 3 boyutlu tarama yöntemi ile gerçekleştirilir.

Cerec CAD/CAM sistemi ile dişleriniz teknisyene gönderilmeden aynı gün üretilip yeni dişleriniz ile ikinci bir randevuya gerek kalmadan kliniğimizden ayrılabilirsiniz.

Gülüş Tasarımları Dijital Olarak Yapılır.

Lazer, diş hekimliğinde:

Diş eti operasyonları, Diş eti estetiği (pembe estetik), Koyulaşmış diş etlerinin tedavisi, Kanal tedavisi, İmplant Operasyonları, Beyazlatma, Aft tedavisi, hassasiyet giderme, yara iyileşmesi yapılmaktadır.

Dijital cerrahi rehberler, implantların kemiğe ideal bir açı ve konumda yerleştirilmelerini sağlar. Operasyon öncesinde 3 boyutlu tomografi ile hastanın çene görüntüleri elde edilir. Sanal görüntüye implant doğru açıda yerleştirilerek provası yapılır. Tasarlanmış şablonun hastada kullanılmasını sağlayacak rehber bloklar, hasta ağzına takılır ve implantlar yerleştirilir.

Dijital diş hekimliği ortodonti alanında da kullanılmaktadır.

Dijital görüntüleme sistemleri ile çene kemikleri, kistler, gömük dişler, sinüs boşlukları daha net ve doğru görüntülebilmelerinde kullanılan tekniktir.