Akademi Bülteni

Paylaş:

Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

“Dentaluna Akademi’nin Hazırlıklarına Başladı”

Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, 2000 yılından bu yana İstanbul Nişantaşı’ndaki marka gücü, vizyonu ve sağlık sektöründeki hizmet ve faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek, sektördeki başarılarını Dentaluna Akademi ile taçlandıracak.

Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği her geçen gün büyüyen marka değeri ve sağlık sektördeki bilinirliği ile birikim ve farkındalıklarını Dentaluna Akademi ile yaygınlaştıracak.

Diş ve Ağız Sağlığı konusunda modern klinik ve model olma anlayışı ile farklı bir vizyon oluşturan Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği “İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği” alanındaki başarılı yol haritasını gelen talepler üzerine akademik olarak yürütme kararı aldı. Diş hekimleri, genç diş hekimleri ve adayların talepleri üzerine yola çıkan Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun; bilimsel ve kliniğe yönelik çalışmaları kendisine ilke edinmiş, yenilikçi tedavi metodları ile yeni teknoloji ürünleri paydaşları ile buluşturma hedefleri ile diş hekimliğinin tüm alanlarını, kendilerini mesleklerine adamış, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanlarını Dentaluna Akademi’de ağırlayacak. Yoğun eğitim programları, teorik sunumlar, workshop ve uygulamalı kurslar ile sektöre yepyeni bir kazanım sağlayacak.

Türkiye’deki diş kliniği anlayışına Dentaluna Akademi olarak, hekim ve personel yetiştirme konusunda yeni bir soluk getirmeyi planlayan Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Ortadoğu, Avrupa ve Türki Cumhuriyetler gelen diş hekimlerine özel eğitimler vererek,  yurtiçi, yurtdışı ve global arenadaki gücünü ve eşsiz hekimlik tecrübelerini kendi yaklaşımına ve birikimine göre yorumlayacak.  Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Dentaluna Akademi ile; Ağız ve Diş Sağlığı başta olmak üzere; İmplantoloji, Estetik Diş Hekimliği, Bütüncül ve Holistik Estetik tedavileri alanlarındaki yenilikler üzerine kazanım sağlamak isteyen kişi ve kurumlara üstün ve nitelikli alanlar sağlayacak.

Diş Hekimi ARZU YALNIZ ZOGUN HAKKINDA;

1972 Elazığ doğumlu olan Arzu Yalnız Zogun ilköğrenimini Mersin Cumhuriyet ilkokulunda, orta öğrenimini MEV. Özel Toros Koleji’nde tamamlayıp, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sırasıyla Acıbadem Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde 5 yıl, Cosmodent Diş Hekimliği ve İmplantoloji Polikliniği’nde ise 6 yıl çalışmıştır. 2000 yılından bu yana Nişantaşı’nda kendisine ait olan Dentaluna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde hizmet ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversite masterını İtalya’da tamamlayan Zogun, Fransa ve İsviçre’de ise; önemli heyetler ile İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği ve Bütüncül ve Holistik Estetik alanlarındaki yenilikler üzerine yapılan kongrelere katılmıştır.

Buna paralel yine yurt dışında; İmplantoloji, Gülüş ve Yüz Tasarımı ve Yüz Estetiği ile ilgili önemli eğitimlerini de tamamlamış, sektörde marka değerine sahip kişiliği ile adından söz ettirmektedir. Zogun aynı zamanda; yurt dışından gelen Diş Hekimlerine de İmplantoloji ve Estetik Diş Hekimliği alanında eğitmenlik yapmaktadır.

Sağlık Turizm ile global arenada uluslararası partnerliklerinin olduğu Zogun; Türkiye’deki Sağlık Turizm Dernekleri’nde ve OTSAD sağlık komitelerine katkılarda bulunmaktadır. EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) ve OSSADER (OsseoIntegrasyon Akademisi Derneği) üyelikleri bulunan Arzu Yalnız Zogun; 10 yılı aşkın süredir, sosyal sorumluluk, farkındalık ve duyarlılık projelerinde yer alarak topluma kazanım sağlamaktadır. Common Purpose (Ortak İdealler Derneği) Üyesi olan ve belirli Sivil Toplum Kuruluşları arasında üyelikleri bulunan Zogun; Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ve  Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının bulunduğu C Majör İş’ten Sesler Korusu’nda aktif olarak yer almaktadır. Yanı sıra AÇEV, TEGV, Down Sendromu Dernekleri ve benzeri bir çok STK’ya gönüllü destek vermektedir.   

Birçok kişisel gelişim, NLP ve Hipnoz Eğitimleri alan Zogun, iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir. Zogun, hobileri arasında yer alan resim çalışmaları ile de Suluboya Teknikleri alanında Resim Sergisi açmıştır, kendisi Çukurova Yıldızlar Basket Takımı’nda da yer alacak basketbola olan merakı halen devam etmektedir.

Paylaş:
Benzer Yazılar