fbpx
 

Hollywood Smile ile Yenilenin! | Dentaluna Group Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

6 Temmuz 2016 Arzu Yalnız0

hollywood-smile

Hollywood Smile Tanışmanın Tam Vakti!

Yeni trend olan Hollywood Smile ile henüz taşımadınız mı? Hemen sizi bu muhteşem yenilik ile tanıştıralım ve hayatınıza sihirli bir değnek dokunduralım. Daha güzel bir gülüş, daha dikkat çekici dudaklar ve daha ilgi çekici bir yüz için ihtiyacınız olan tek şey Hollywood Smile adı verilen yeni uygulamadır. Sizi merakta bırakmadan hızlıca bakalım neymiş bu yenilik. Dişlerinizde çok az bir aşındırma ile ya da büyük ihtimalle hiçbir aşındırma gerekmeden yapılan lamina vener adı verilen uygulama, daha estetik görünümlü dişlere kavuşmanızı sağlıyor. Bu uygulama ile dişleriniz ideal görünümüne kavuşacak, bu durumda hem dudaklarınızı hem gülüşünüzü hem de baştan sonra yüzünüzü değiştirip, yenileyecek bir müdahale olarak düşünülebilir.

Uzman görüşleri ile birlikte konuya daha yakından bakmaya ne dersiniz? Uzmanlar özellikle önde yer alan iki dişin biraz daha uzatılması ile daha genç bir görünümün elde edileceğini söylüyorlar. Dolayısıyla görünümünde pozitif etki yaratmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri de bu tip uygulamalar oluyor. Lamine yönteminin dişe zarar verip vermeyeceği, her hangi bir olumsuz etki yaratıp yaratmayacağı ise merak edilenlerden bir diğeridir. Lamine, dişlere en az müdahalenin olduğu yöntem olması ile sıkça tercih edilir. Yapılan uygulamaların sonucu olumlu olsa da, hiç birimiz zarar ortaya çıkaracak olan bir uygulamayı istemeyiz.

Kusursuz bir gülüş ve mükemmel bir yüz şekli için dişlerinize yapılacak olan uygulamaya ek olarak başka müdahaleler de gerekli olabilir. Örneğin, dudakların çok ince olması durumunda basit estetik müdahaleler ile dişlerin kusursuz görünümü tamamlanabilir. Yani lamine yöntemine ek olarak basit estetik operasyonları söz konusu olabilir. Yüzünüz için en doğal diş şekli belirlenip uygulama yapıldıktan sonra, bu tip estetik müdahaleler ile nihai sonuca ulaşılabilmektedir. Harika bir gülüş, bu tip sağlıklı ve hiçbir zararı olmayan uygulamalar ile ortaya çıkarılabilir ve kişinin özgüveni artırılabilir.

Hollywood Smile Nasıl Uygulanır

Lamine yöntemi ile gülüşünü yenilemek isteyenlerin merak ettiklerinden biri ise ileride bu görüntüden sıkılma ihtimalleridir. Bu görünümden, bu gülüşten sıkılmaları halinde ne yapacaklardır? Bu durumda, bu ihtimal eğer söz konusuysa daha en başından önemli bir karar vermeniz gerekiyor. Çünkü lamine uygulamasında iki yöntem söz konusudur. Birincisi, porselen lamine yöntemidir. Diş üzerine yapıştırılan porselenlerin çıkarılması oldukça zordur. Bununla birlikte, zaman içerisinde renk değişimi gibi bir sonuç ile karşılaşılmayacağından, lamine uygulaması yapılacak olan kişilere ilk olarak porselen önerilmektedir. Ancak buna ek bir seçenek olarak kompozit lamine de söz konusu. Kompozit lamineler zaman içerisinde renk değişimi ortaya çıkarabiliyor ancak, eğer bu görünümden sıkılırsanız da diş üzerinden sökülebiliyorlar. Dolayısıyla bu noktada tercihinizi kendiniz yapmalısınız.

Lamine Uygulama Aşamaları

Lamine uygulamasına karar verdiniz, yeni gülümsemeniz için harekete geçtiniz diyelim. Peki, bu süreç nasıl ilerleyecek?

  • Öncelikle fotoğraflarınız çekilecek ve diş yapınız, çene yapınız ortaya çıkarılacaktır. Ayrıca alınan ölçüler ile birlikte modelleme yapılacaktır.
  • Bilgisayar teknolojileri kullanılarak, hastanın dudak, yüz ve diş oranları doğrultusunda bir tasarım yapılacaktır. Buna göre ideal diş formu ve de boyutları belirlenmiş olacaktır.
  • Sonraki aşamada ise elde edilen veriler, yani hastanın ilk fotoğrafları ile sonradan elde edilen elektronik veriler teknisyene gönderilmektedir. Böylece alçı modeller ile hastanın dişlerinin prototipleri hazırlanmaktadır.
  • Prototipler hazır olduğunda ise hastanın ağzına uygulanması ile hastanın sonuçta nasıl bir görünüme kavuşacağını görmesi sağlanıyor. Tüm bu işlemler sadece 7 ile 10 gün arasında gerçekleşmektedir. Kısacası, oldukça kısa bir sürede, yeni yüzünüz ve gülümsemeniz tasarlanarak uygulaması yapılmaktadır. Yenilenmek işte bu kadar kolay ve bu kadar hızlı!

Yenilenmek, yeni bir yüze, yeni bir görünüme ve yeni bir gülümsemeye kavuşmak sandığınızdan çok daha kolay. Basit ve zararsız bir diş uygulaması olan lamine gibi uygulamaların yanında, ufak dudak müdahaleleri söz konusu olabilir. Ayrıca saçlarınızda gerçekleştireceğiniz basit fakat modaya uygun değişiklikler, daha dikkat çekici olmanızı sağlayacaktır. Her yıl, Dior’dan Jean Paul Gaultier’e kadar pek çok modacı, kreasyonlarına da uygun olarak saç tasarımcılarından destek alarak saç tasarımları ile gündeme gelmektedir. Bu tasarımcıların önerdiği modeller, muhtemelen o yıl boyunca en çok karşılaşacağınız modellerdir. Dolayısıyla, siz de trendleri takip ederek, gülümsemenizi ve yüzünüzü ortaya çıkaracak bir saç tasarımını tercih edebilir, belki de saç renginizde değişikliğe gidebilirsiniz.

Kısaca saç değişiklikleriniz ile ilgili önerilerde bulunacak olursak ise doğal formları tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Doğal kesimler, doğal dalgalar ve yine doğal görünen saç rengi, dikkat çekici saçın sırlarını oluşturur. Saçınıza biraz dolgunluk katarak ise daha havalı hale gelebilirsiniz. Hollywood Smile adı verilen görünümün önemli bir parçasının da doğal görünen saçlar olduğunu unutmamak gerek. Ne de olsa, kırmızı halıda gördüğümüz ünlüler, ödül törenlerine giderken dahi, öylesine toplanmış gibi duran saçları tercih ediyorlar. Gülüşünüz güzel olduğunda, özgüveniniz yerinde olduğunda, doğallığınız ile tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. İşin tüm sırrı burada!

Diğer basit bakım önerileri ise bu tip ana uygulamaların küçük birer destekçisi olacaktır. Örneğin, cilt bakım kürleri, yaşlanma karşıtı bakımlar, güzelliğin birer sırrıdır. Cilt sıkılaştırma uygulamalarını da bu bağlamda unutmamak gerekiyor. İnce çizgilere veda etmek çok da zor olmasa gerek. Başarılı markaların, başarılı ürünleri ve çeşitli ev bakım kürleri ile düzenli bir uygulama süreci sonunda istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Manikür, pedikür ise bakım kapsamında tercih edebileceklerinizden bir kısmıdır. Kendinizi güzel hissetmeniz de güzel olmanız kadar önemlidir. Manikür ve pedikür uygulamaları güzelliğinizi destekleyeceği gibi, güzel hissetmenizi de sağlayacaktır. Deri ve tırnak problemleriniz bu bağlamda çözüme kavuşturulabilir. Deri üzerindeki sertlikler de bu şekilde ortadan kaldırılabilir.

Sonuç olarak Hollywood Smile için ihtiyaç duyacaklarınızı bir araya toplarsak, kısa kısa şu başlıklar ortaya çıkmaktadır;

  • Hollywood Smile’ın temeli olan mükemmel diş uygulamaları ilk sırada yer alır. Bu sayede yüzünüze tam anlamı ile uyan ve size çekicilik kazandıran bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Lamine, bu anlamda en çok tercih edilen uygulamadır ve en kolay olanlarından da biridir. Sonuçta pişmanlık duysanız dahi bir çözüm söz konusu olabilir.
  • Gülümsemenizi kusursuzlaştıracak dudak estetiği gibi basit estetik uygulamalar gerekebilir. Bu, örneğin dudağı çok ince olanlar için hafif bir dudak dolgunlaştırma operasyonu olabilir. Bu tip uygulamalar sadece gülümsemenizi destekleyecektir.
  • Doğal görünümlü ve modaya uygun bir saç kesimi, görünümüzün önemli bir tamamlayıcısıdır. Modacıların önerilerini dikkate alıp, sezona uygun tasarımları deneyerek, siz de gülümsemenizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz.
  • Manikür, pedikür gibi bakım önerileri ise kendinizi iyi hissetmenizi ve hafiflemenizi sağlayacaktır. Kendinizi daha bakımlı ve daha güzel hissedeceksiniz. Üstelik bunun için çok bir çaba harcamanıza gerek yok. Uzmanlar sizin için en uygun bakımı gerçekleştiriyorlar.
  • Yaşlanma karşıtı bakım uygulamaları, dünyanın en başarılı bakım ürünleri ile birlikte, siz de Hollywood’u andıran bir güzelliğe kavuşabilirsiniz. Hollywood Smile sizin için ulaşılmaz değil. Basit uygulamalar ile güzellik elinizin altında. Çabasız gibi görünen bir güzellik ve öylesine sıcak bir gülümseme, sizin de hakkınız.

Yukarıda bahsedilen ağız ve diş sağlığı problemi kliniğimizdeki diş hekimleri tarafından tedavi edilebilmektedir. Kliniğimiz İstanbul Nişantaşı’ndadır. Bilgi ve randevu talepleriniz için 0212 224 40 50 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Diş hekimlerimizin görmesini istediğiniz ağız ve diş problemlerinizin fotoğraflarını WhatsApp numaramıza 0555 996 67 31 göndererek bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.
Sağlıkla kalın…


www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenir.

Dentaluna

Vizyonumuz, hastalarımıza güven, iş kalitesi ve istisnai hasta bakımı üzerine kurulu, ömür boyu sürecek bir ilişkiyi teşvik edecek bir diş deneyimi sunmaktır.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Bizi sosyal medyadan takip ederek tüm gelişmelerimizden haberdar olun.

Copyright 2021 | www.dentaluna.com | Tüm Haklar Saklıdır.

Bağlan
💬 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?