fbpx
 

20 Yaş Dişlerinin Çektirilmesi Gerekir Mi? | Dentaluna Group Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

16 Eylül 2015 Arzu Yalnız0

1 ) 20 yaş dişi çektirilmeli mi?

20 diş çekilmeli mi sorusuna verilecek olan cevap, dişin sorun çıkarması ile alakalı olarak verilir. Ancak kişinin 20 lik dişi herhangi bir ağrı yapmasa dahi, diş doktorlarının bu konuda ki önerisi 40 lı yaşlara gelmeden önce 20’lik dişlerin çekilmesi şeklindedir.

2 ) 20 yaş dişi çektirilmez ise sorun çıkarır mı? Ameliyat zor mudur?

Yirmilik diş çekimini yaptırmadan önce ve çektirdikten sonra ki aşamasında birçok sayıda insana sorun yaşatabilen bir diş çekimi ameliyatı türüdür.

20 yaş dişi çekimi işleminde ameliyat denmesi yersizdir. Ameliyatın dışında küçük bir diş operasyonu şeklinde düşünülmesi gerekir. Ancak yirmilik dişlerin, ağzın en dibinde bulunması ve diğer dişler ile kıyaslandığı zaman dişetine gömülü olacak şekilde durması sebebi ile alakalı olarak, uzun dönemde sorun getirme ihtimali oldukça yüksektir.

20 yaş dişleri, diğer azı dişleri ile mukayese edildiği zaman, diş kökünün sığ olması halinde 20 yaş diş çekimini bir yandan zorlaştıran, diğer yandan da kolaylaştıran bir etken olarak kabul edilir.


www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenir.

Dentaluna

Vizyonumuz, hastalarımıza güven, iş kalitesi ve istisnai hasta bakımı üzerine kurulu, ömür boyu sürecek bir ilişkiyi teşvik edecek bir diş deneyimi sunmaktır.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Bizi sosyal medyadan takip ederek tüm gelişmelerimizden haberdar olun.

Copyright 2021 | www.dentaluna.com | Tüm Haklar Saklıdır.

Bağlan
💬 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?