fbpx
 

Diş Beyazlatma Maliyetli Bir Tedavi mi? | Dentaluna Group Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

8 Ocak 2015 Arzu Yalnız0

Dişlerin ne kadar sağlık, beyaz ve bakımlı göründüğü kişiyle karakteriyle özdeşleşen bir durumdur. Bu da doğrudan olarak kişinin yaşantısına ve sosyal ilişkilerine etki ederek güven ve statüyü belirler. Diş estetiği ve gülüş tasarımı belirli kurallar çervesinde yapılır. Diş etlerinin ne kadar göründüğü ya dişlerin renklerinin skalasının nasıl olacağı gibi. Sigara, kahve ve diğer alışkanlık sebebiyle dişler zaman içerisinde sararır ve lekelenir. Bu lekelenmelerinin iyi bir ağız bakımıyla bile giderilmesi belli bir süre sonunda mümkün olmaz. Bu sebeple dişlerin beyazlatılması gerekir. 

Diş Beyazlatma Her Klinikte Farklı Fiyatta mı Uygulanır?

Diş beyazlatma işlemi, kliniğin deneyimi, kullanılan aletler ve kişinin ağız ve diş yapısının durumuna göre elbette ki değişkenlik gösterebilir. Hangi beyazlatma yönteminin uygulanacağı tedavinin maliyetini değiştiren önemli bir etken olarak karşımıza çıkar. 

Dİş Beyazlatma İçin Fiyatlandırma

Diş beyazlatma uygulaması için ne kadar fiyat talep edildiği ise asgari olarak Diş Hekimleri Odasınca belirtilmiştir. Ancak öncesinde bilinmesi gereken, 2 farklı diş beyazlatma yöntemi olduğunu ve fiyatlarının da buna göre değiştiğinidir.  İlk olarak en yaygın şekilde uygulanan ve başarılı neticeler elde edilen ofis tipi ile diş beyazlatmanın daha maliyetli olduğunu söylemek gerekir. Bunun haricince diş beyazlatma fiyatlarını etkileyen etkenler içerisinde arasında ağartma jelinin markası, uygulamayı yapılacak kliniğin bulunduğu semt ve bunun gibi bir çok etken diş beyazlatma fiyatlarını belirleyen faktörlerdir.

Diş Beyazlatma Nedir?

Bembeyaz dişler ile gülümsemek her insanın isteyeceği bir durumdur. Diş Hekimi tarafından uygulanan Ağartma yani Diş Beyazlatma ismi verilen uygulama ile oldukça doğal ve sağlıklı görünen beyaz dişlere ulaşmak ise mümkün. Dişlerin rengi bu uygulama ile dişin yapısına ve lekelenmelere göre bir kaç ton açılabilir ve beyaz olabilir. Beyazlatma dişlerin yapısında bulunan mine ve dentin tabakasında meydana gelen renklenmeleri giderme uygulamasıdır. Günümüzde kullanılan iki farklı beyazlatma yöntemi bulunur. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir, ve 2 farklı yöntemi mevcuttur.

1- ) Office Bleaching: En hızlı sonuç elde edilen yöntem Ofis tipi diş beyazlatma ismi verilen ofis Bleachingdir. Bu yöntem ile 15 dakika içerisinde bile sonuç elde etmek hayal değildir. Uzman doktorunuz, gerekirse ikinci bir uygulamayı da aynı seansta yapabilir. Bu yöntem de güçlü bir ışık kaynağı ya da lazer ile, işlemin tepkime süresi üzerine tesir edilebilmektedir.İkinci yöntem ise klinikte bir hekim tarafından uygulanan beyazlatmadır. Şu şekilde olmaktadır:

  

Ağartıcı ilaç bu uygulama hakkında tecrübesi olan bir hekim tarafından diş üzerine yerleştirilir.

Beyazlatılacak olan dişin üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur.

İşlem tamamlandığında ise sonuç hemen gözlenir.

Her iki teknikte etkin tekniklerdir. Hangi yöntemin uygulanması gerektiğine, renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekim karar verir.

2- ) Home Bleaching: Evde diş beyazlatma sisteminde ise, diş hekiminiz tarafından alınan ölçüye göre

hazırlanan şeffaf dişlik ve ağartma jeli ile evde gece yatarken ya da gün içerisinde hekiminizin önerdiği süre kadar kadar uygulama yapar iseniz 1 hafta 10 gün kadar bir sürede diş beyazlatma sonuçlarını gözle görülür biçimde fark edebilirsiniz.

Hekim hastanın ağızdan ölçü alır, dişlerin üzerine takılabilecek ince lastik kalıpları hazırlatır,
Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirir ve bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6 – 8 saat takmasını söyler,
Tedavi yaklaşık 1 – 4 hafta içinde tamamlanır.


www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenir.

Dentaluna

Vizyonumuz, hastalarımıza güven, iş kalitesi ve istisnai hasta bakımı üzerine kurulu, ömür boyu sürecek bir ilişkiyi teşvik edecek bir diş deneyimi sunmaktır.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Bizi sosyal medyadan takip ederek tüm gelişmelerimizden haberdar olun.

Copyright 2021 | www.dentaluna.com | Tüm Haklar Saklıdır.

Bağlan
💬 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?