fbpx

20 Yaş Dişlerinin Çektirilmesi Gerekir Mi?

Paylaş:

1 ) 20 yaş dişi çektirilmeli mi?

20 diş çekilmeli mi sorusuna verilecek olan cevap, dişin sorun çıkarması ile alakalı olarak verilir. Ancak kişinin 20 lik dişi herhangi bir ağrı yapmasa dahi, diş doktorlarının bu konuda ki önerisi 40 lı yaşlara gelmeden önce 20’lik dişlerin çekilmesi şeklindedir.

2 ) 20 yaş dişi çektirilmez ise sorun çıkarır mı? Ameliyat zor mudur?

Yirmilik diş çekimini yaptırmadan önce ve çektirdikten sonra ki aşamasında birçok sayıda insana sorun yaşatabilen bir diş çekimi ameliyatı türüdür.

20 yaş dişi çekimi işleminde ameliyat denmesi yersizdir. Ameliyatın dışında küçük bir diş operasyonu şeklinde düşünülmesi gerekir. Ancak yirmilik dişlerin, ağzın en dibinde bulunması ve diğer dişler ile kıyaslandığı zaman dişetine gömülü olacak şekilde durması sebebi ile alakalı olarak, uzun dönemde sorun getirme ihtimali oldukça yüksektir.

20 yaş dişleri, diğer azı dişleri ile mukayese edildiği zaman, diş kökünün sığ olması halinde 20 yaş diş çekimini bir yandan zorlaştıran, diğer yandan da kolaylaştıran bir etken olarak kabul edilir.


www.dentaluna.com internet sitesinde yer alan tüm açıklamalar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirmeler kesinlikle tıbbi muayene ve tanı yerine geçmez
Paylaş:
Benzer Yazılar